Regionální ligy

RL: Pět hattricků v jednom kole, drtivá výhra Delty, přestřelka v Ježkárně nebo výhra posílených Prachovic

Regionální liga – První kompletní jarní kolo je minulostí. Vysokou výhru si připsala Delta v duelu s Jestřáby, houževnatým Sršňům sebrali body žolíci, Ježci se prostříleli k bodům s Českou Třebovou, Autosklo udrželo na uzdě zápas s Opatovicemi a ofenzivně posílené Prachovice vyzrály na Chlumec.

Tajná zbraň Prachovic - ofenzivní lajna z Pardubic

Zřejmě nejvíce v regionální lize přes zimu posílily Prachovice, jejich řady totiž rozšířil útočný trojlístek Korel – Jirák – Bureš z Autoskla Pardubice, a tato trojice stála i za úspěchem Prachovic proti chlumeckému béčku.

SK Prachovice – HbC Chlumec nad Cidlinou B 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
branky: Novák, Bureš, Dolejš, Korel - Doležal, Koksa, Doskočil

Žolíci vyloupili sršní hnízdo

„První jarní zápas by byl dobrý, nebýt druhé třetiny. Do zápasu jsme nastoupili evidentně nervóznějí než soupeř. I přesto jsme drželi nerozhodný výsledek, díky skvěle chytajícímu Ondrovi. Ve druhé části hry jsme se dostali několikrát do oslabení a zkušený soupeř toho využil. Ve třetí třetině jsme provedli několik změn a obraz hry se podstatně změnil. První útok, složený z nejmladších hráčů začal dělat svým pohybem soupeři problémy a gól se dostavil. Další branky jsme se již nedočkali a tak výsledek je podobný tomu podzimnímu 1:4.“ konstatoval k utkání Zdeněk Beneš (Svitavy).

TJ Sršni Svitavy – HBC Jokerit Chrudim 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
branky: Beneš - Novelinka, Řehák, Vágner, Mouric

Sestava Svitav: Hoch - Sláma, Daněk, Karlík, J. Tesař, Šimek - Škacha, Beneš, Radová, Dvořáček, Hloušek, Petrík, Bílý, Fiala, Šindelka

Kdo se směje naposled, ten bere 3 body, vědí v JežkárněLukáš Vajda (Ježci): " Úvod, zápletka, vyvrcholení a závěr s happy endem na naší straně. Tak bych nejlépe mohl hodnotit tenhle zápas. S tím, že ta zápletka byla defakto 42 minut zápasu. Tvrdý boj s houževnatým soupeřem, který přinesl opravdu infarktové chvíle. Třebová nám nedala nic zadarmo, v některých fázích zápasu nás dokonce přehrávala, jenže dějiny píši vítězové a ti mají své hrdiny. My máme v dnešním zápase několik adeptů. Prvním je Martin Čejgl, který dvěma krásnými nájezdy a jednou střelou po famózní kombinaci, si zapisuje do statistiky hattrick. Druhým Radek Bohm, který doslova za pět minut dvanáct vystřelil tři body pro nás a je tak právoplatně hrdinou závěru. A třetí je Kamil Mlejnek, protože kam se hrabe Jágr, tenhle nestárnoucí bojovník několikrát za zápas doslova nastavil do střely celé své tělo a to i za rizika opravdové několikadenní bolestivé památky. A posledním je celý tým, protože se nevzdali a vybojovali opravdu hodně cenné tři body. Soupeři děkujeme za skvělé utkání a přejeme mu mnoho štěstí do zbytku sezóny.“

HBC Ježci Heřmanův Městec B - TJ Lokomotiva Česká Třebová B 7:6
(1:1, 3:3, 3:2)
Branky: 3x Čejgl, 2x Bohm, Macenauer, Valenta – 2x Škeřík, 2x Hynek, Jirmásek, Němec

Sestava Ježků: Menc (Kučera) - Mlejnek V., Mlejnek K., Šídlo S., Šídlo Š., Bohatý L., Bohatý M., Čegl, Bohm, Macenauer, Valenta, Kopriva, Padyšák, Vajda

Delta si s chutí zastřílela na Jestřáby, statistiky ovládl Paukrt

„Typický zápas s Deltou. Rozhodli zkušenosti a technická převaha soupeře, který kontroloval zápas. Do hry jsme se částečně dostali v prostřední části, když soupeř trochu polevil ve svém úsilí. Do třetí třetiny jsme bohužel nastoupili s přesvědčením, že můžeme hrát vyrovnanou partii, za což jsme byli po zásluze potrestáni. Světlým okamžikem byl náš první gól "tanečníka" Franka Pospíšila, kdy od vlastní modré čáry prošel přes několik hráčů soupeře a na konci si smlsnul i na brankáři. Něco jsme si vyzkoušeli, opět si pojmenovali chyby, které děláme a doufáme, že s Prachovicemi příští týden nastoupíme s lepším rozpoložením.“ uvedl za přeloučskou lavičku Lukáš Zitka.

Delta Pardubice x HC Jestřábi Přelouč 11:3 (2:2, 4:0, 5:1)
branky: 4x Paukrt, 3x Skalický, 3x Novotný, Černický - 2x Bittner, Pospíšil

Sestava Přelouče: Vondra - Peřina, Lauryn Jiří, Drápalík Michal, Hohenberger, Raška, Mikeš, Pospíšil, Drápalík Martin, Kazimír Martin, Bittner, Zitka

Opatovicím se vzdaluje play-off, třemi brankami je sestřelil Jiří Mašík
Petr Špaček (Autosklo): „Zápasy s Opatovicemi jsou vždycky těžké, tenhle jsme ale zvládli velmi dobře. I přes to, že jsme inkasovali jako první, po mojí chybě v brankovišti, jsme dokázali hned odpovědět a tím sebrat soupeři vítr z plachet. Zápas se rozhodl v druhé části, kdy Jirka Mašík svojí zručností otočil počítadlem až na stav 4:1. Nebýt posledních zhruba 4 minut, skončilo by utkání jasným výsledkem, ale Opatovice ještě na konci ukázali, že když jim dáte trochu prostoru, nejsou zcela bezzubým soupeřem a korigovali na konečných 6:3.
Přejeme Opatovicím hodně zdaru v další cestě za vysněným play-off."

Filip Kopa (Opatovice): „K prvnímu zápasu jarní části jsme nastoupili v početné sestavě. Zápas začal ve vysokém tempu a dokázali jsme otevřít skóre ranou od červené, která se štěstím zapadla do brány. Bohužel jsme okamžitě inkasovali a od té doby byli domácí lepším týmem. V tu chvíli se nejvíce projevilo, že polovina našeho týmu držela po pauze hokejku poprvé v ruce. Nedokázali jsme si vytvořit šance, přihrávky pro nás byly problém. Největší zbraň domácích (duo Mašík - Mašík) jsme absolutně nedokázali ubránit a jakmile byli na hřišti, byl to pro nás problém. Za stavu 6:1 domácí polevili a asi poslední 3 minuty zápasu jsme dominovali a šance střídala šanci. Jen díky tomuto závěru jsme snížili na 6:3. Tento zápas byl pro nás spíše utrpení a domácí zaslouženě zvítězili...víc nemám co dodat.“

HBC Autosklo – H. A. K. Pardubice C - HBC Opatovice nad Labem 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
branky: Kaša, 3x Mašík, 2x Podařil - Kopa, Brzek, Svatuška