Liga starších žáků

Tentokrát vyhrávali hosté

Hosté ovládli všechna utkání starších žáků. V jednom případě je domácí prostředí jen na papíře a to u dvou týmu Autoskla, kde si starší tým poradil s mladším. Na Ježkárně loupili Jeleni z Letohradu, v Opočně si zastřílel Hradec Králové a Svítkov si poradil s domácím týmem Svitav.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 2 : 5 (2:1,0:2,0:2)

Mareček M. (Ježci): „Opět ztracený zápas po slibně rozehraném začátku. Je to velká škoda, mužstvo by si už zasloužilo vítězství. Kluci dřou, makaj a moc se snaží. Už se dostáváme do pozic a postavení na hřišti, tak jak si to na tréninku říkáme a vysvětlujeme. Jen nám stále chybí více pohybu. Také nám dělá velké problémy čtení hry a reakce na vzniklou situaci při hře. Šancí bylo na dva zápasy, jen to proměnit.Nerad někoho vyzdvihuji, ale tohle nejde opomenout - velké gesto férové hry. Při naší přesilovce byl podle rozhodčích faulován V. Kachlík a soupeř měl jít do tří. Venda došel za rozhodčím a řekl, ať trest odvolá, že upadl sám. Přesně tohle dělá velké hráče a je to následováníhodné.“

Sestava (Ježci): Vašák P., Šulc D. - Sedlák J., Starý M., Licek O., Louvar M., Kachlík V., Málek J., Mareček M., Roztočil T., Vodehnal V., Novotný K., Němeček T.

HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice „bílí“ : HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice „modří“ 1 : 4 (0:2,1:2,0:0)

střely 22:34

Janovský B. (Autosklo „B“): „V sobotu došlo na klubové derby starších žáků „Bílého“ a „Modrého“ týmu. Náš mladší „Bílý tým“, do kterého postupně zapracováváme kluky z mladších žáků, určitě nechtěl dát zápas starším a zkušenějším hráčům lacino. V prvních minutách zápasu nás soupeř zatlačil, ale naší důkladnou obranou jsme odolávali a nedovolili jsme staršímu týmu vytvořit si mnoho velkých šancí. Dva slepené góly v 11. minutě kluky na kolena nesrazily a dál nedávali soupeři nic zadarmo. O přestávce jsme hráčům dali pár taktických pokynů a hra začala se vyrovnávat. Místy jsme začali soupeře přehrávat a dařilo se nám na delší čas usadit v jeho pásmu. Bohužel jsme obdrželi dva góly po chybách v naší rozehrávce. V přesilové hře jsme dokázali po pěkné akci skórovat a šli do kabiny za stavu 1:4. Celý tým byl odhodlaný s výsledkem v poslední části ještě něco udělat, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit kontaktní gól, který by nás určitě pořádně nakopl. Soupeři jsme nabídli dvě přesilové hry, které jsme skvěle ubránili. Velká pochvala směřuje ke všem našim třem lajnám a brankářům, za přístup, důraz a bojovnost. Nenechali si nic líbit, do každého souboje šli na plno a nebáli se ani fyzického kontaktu při ochraně vlastního brankáře, přestože výškový a váhový rozdíl mezi soupeři byl viditelný. Soupeři k vítězství gratulujeme.“

Pišček M. (Autosklo „M“): „V sobotu 3. října za ideálního počasí pro hokejbal se uskutečnil „šťavnatý“ duel mezi hráči, kteří společně v rámci týmu Autoskla starších žáků trénují. Utkal se „Bílý“ a „Modrý“ tým. Modrý tým nastoupil do zápasu aktivněji a vypracoval si v první třetině mnoho šancí, ze kterých vsítil dvě branky. Ve druhé třetině se hra začala vyrovnávat a soupeř nás začal aktivněji napadat, kdy jsme měli rázem problém s jednodušším přesunem do útočného pásma. I přes snahu soupeře korigovat výsledek jsme přidali další dvě branky, které nás uklidnili. Soupeři jsme nabídli čtyři přesilové hry, z nichž jednu po krásné souhře proměnil. My jsme měli k dispozici dvě přesilové hry, které jsme nesehráli dle našich představ. Přesilové hry nám od začátku sezóny moc nesedí a bude potřebné na nich zapracovat. S průběhem utkání jsem spokojen a zaslouženě bereme tři body. Soupeře musím pochválit za jejich nebojácný přístup, kdy v průběhu zápasu byly zaznamenány pasáže, ve kterých nás uzamknul v našem obranném pásmu, a vytvořili si zajímavé šance.“

Sestava (Autosklo „B“): Bečička od 40:41 Voženílek, Hlaváček, Janovský, Kupka, Machota, Reinberg, Švadlenka, Dlouhý, Hruška, Janovská, Konstantin, Motyčka, Remač, Švidrnoch, Vaněrka, Závodský

Sestava (Autosklo „M“): Pišček, od 30:01 Kazda - Kumpan, Rampír, Snížek, Lejsek, Mikulová, Kořínek, Krudenc, Mužík, Martan, Vodvárka, Bečičková, Plecháček

HBC Rangers Opočno : HBC Hradec Králové 1988 2 : 22

Novák V. (Hradec Králové): „Další zápas jsme hráli proti Opočnu. Dá se hovořit o tom, že celý zápas probíhal dle našeho taktu. Po první třetině jsme vedli 6-0. Druhou a třetí třetinu si kluci zastříleli a pro soupeře byl výsledek velmi špatný. Těžší zápasy teprve přijdou a tam uvidíme, jak na tom jsme. Jinak celému týmu děkuji za vítězství.“

TJ Sršni Svitavy : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 4

Mlateček D. (Svítkov): „Do zápasu jsme šli jako favorité. Od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry, jenže byl to soupeř, který otevřel skóre. Nám se podařilo vyrovnat ještě do konce třetiny. Ve druhé třetině se nám, po několika šancích, podařilo vsítit vedoucí branku. Jenže hned v dalším střídání se soupeř prosadil také a bylo opět vyrovnáno. Po dalších šancích se nám podařilo do konce třetiny strhnout vedení na naší stranu. Do poslední třetiny jsme chtěli navýšit vedení a hlavně neinkasovat. Po našem důrazu břed brankou jsme branku vstřelili a vedení udrželi do poslední sirény. V tomto zápase zaslouží pochvalu brankář Svitav, který nás trápil po celý zápas.“