Liga starších žáků

Na souboj o 1. příčku si musíme počkat

Svítkov porazil i druhý tým z Autoskla a dělí se s Hradcem Králové o první příčku, o kterou se mohli následující víkend utkat, ale nucená pauza vystavila tomuto souboji stopku.

Hradec Králové si poradil se Sršni ze Svitav a Letohrad přejel Opočno. V posledním zápase přestřelku lépe zvládlo Autosklo a porazilo Ježky divokým výsledkem 8:7.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce „modří“ : HBC Svítkov Stars Pardubice 1:4 (0:1,1:1,0:2), střely 22:21

Pišček M. (Autosklo):Před povinno 14-ti denní přestávkou od zápasových rytmů jsme měli možnost sledovat utkání městských rivalů. Utkání mělo nasazení a partie to byla vyrovnaná. Hráče Musím pochválit za jejich nasazení, snaha se jim nedá vytknout. Jenže jako již po několikáté v této sezóně nás zradila koncovka. Šance jsme si vypracovali a to i přes velmi dobrou obrannou činnost hostujícího celku, ale na jeden vstřelený gól se s takovým soupeřem vyhrát nedá.“

Mlateček D. (Svítkov): Do utkání jsme šli s jasným cílem získat plný počet bodů. Jenže to byl z naší strany takový ospalý zápas. Zkoušeli jsme různé varianty sestavy. Pořádně a podle představ jsme začali hrát až v poslední třetině a zaslouženě jsme získali tři body.“

Setava (Autosklo): Pišček, Kazda – Rampír, Snížek, Mikulová, Kořínek, Krudenc, Mužík, Martan, Vodvárka, Bečičková, Plecháček, Mikula, Horák

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílí“ : Ježci Heřmanův Městec 8:7 (2:2,3:1,3:4)

Janovský B. (Autosklo):V posledním zápase před přerušením soutěže jsme na našem hřišti přivítali tým Ježků z Heřmanova Městce. Věděli jsme již dopředu, že soupeř bude především spoléhal na svoji první pětku, čemuž jsme přizpůsobili naši hru. Jako již tradičně jsme inkasovali první gól. Náš mladý tým s každým zápasem roste a získává sebevědomí, a tak se nám podařilo velmi záhy vyrovnat a dát i jeden gól navíc. Škoda gólu na konci první třetiny, který jsme obdrželi při naší přesilové hře. V druhé třetině se nám však podařilo postupně získat náskok až o tři branky. Soupeř se však nevzdal a ve druhé polovině poslední třetiny zvýšil tlak a utkání zdramatizoval. Vedení se nám už podařilo udržet a první vítězství v sezóně 8:7 si po zásluze mohl celý tým po konečném hvizdu rozhodčího užít. Škoda jen, že se o radost nemohli hráči podělit s rodiči a diváky přímo na hřišti. Soupeři děkujeme za výborný výkon a čistou hru.“

Mareček M. (Ježci): „Znovu jsme utkání velice dobře zahájili a šli do vedení. Však asi minutová ztráta koncentrace nás stála vedení, přesto byl po první třetině stav nerozhodný. Čekala nás druhá třetina a potvrdilo se, že je to pro nás část utkání, která nám vůbec nesedí. Jako by nám vždy zhasl motor a né a né ho nahodit. Ve třetí třetině nastala nádherná hokejbalová přestřelka, soupeř lehce zvyšoval náskok a my mocně dotahovali. Avšak ani gól v přesilové hře ani gól po odvolání golmana nestačil. Je velká škoda, když dáme sedm gólů venku a nemáme žádný bod. Úspěšnou premiéru za Ježky a zároveň i v hokejbale si odbyl hráč Filip Kovář - vítej mezi námi a ať se ti daří.“

Sestava (Autosklo): Bečička – Hlaváček, Janovský, Kupka, Machota, Reinberg, Švadlenka, Dlouhý, Hruška, Janovská, Školník, Motyčka, Remač, Vaněrka, Smítka, Závodský

Sestava (Ježci): Vašák, Šulc – Sedlák, Málek, Starý, Licek, Roztočil, Kachlík, Kovář, Novotný, Němeček, Louvar

HBC Hradec Králové 1988 : TJ Sršni Svitavy 6:1

Novák V. (Hradec Králové): „V sobotu ráno k nám přijel soupeř z nedalekých Svitav, o kterém jsme věděli, že by nás mohl v domácím prostředí potrápit. Do zápasu jsme šli s vědomím toho, že jsme zatím neprohráli a tak cíl byl jasný, držet si stále neporazitelnost a soupeře deklasovat již v prvních minutách. První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, a tak jsme po první třetině změnili malinko styl hry, který nám přinesl kýžené ovoce. Další dvě třetiny se jasně odehrávaly v našem duchu a soupeř v podstatě nekladl žádný odpor. Ve třetí třetině byly dva momenty, kdy naši dva hráči obdržely vyšší tresty, ale nutno podotknout, že ani v jednom z faulů nebyl úmysl. To, že náš hráč omylem narazí hráčku soupeře a ona to neustojí, to se prostě stane, přeci jen, dívka hraje v kategorii chlapců a tak váhový poměr je samozřejmě větší. Ale to, aby funkcionář Svitav vběhl na hřiště a začal pořvávat na naše hráče, mi přijde naprosto neadekvátní a pejorativní vůči těm klukům. Soupeři děkuji za zápas a přeji spoustu úspěchu do dalších bojů.“

SK Hokejbal Letohrad : HBC Rangers Opočno 15:2