Přebor mladších žáků

Přebor MŽ zavítal ve třetím kole do Pardubic a do Přelouče

Přebor MŽ – V neděli 11.10.2020 se za účasti jedenácti týmů odehrálo třetí kolo Přeboru mladších žáků na hokejbalovém hřišti v Pardubicích v Polabinách, ve Svítkově a v Přelouči.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Leoš Vlašič (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice):V příjemném počasí bohužel bez diváků se odehrálo další kolo východočeského přeboru mladších žáků na svítkovské půdě. Naším prvním soupeřem byl městský rival z Polabin. Kluci byli po sobotě skvěle rozjetí a přinesli si pohodu i do tohoto utkání. Dodržovali naše taktické pokyny a ve třetí minutě po nahrávce Jonáše Jánského a gólu Adama Kňavy jsme šli do vedení. Ve čtvrté minutě jsme skóre navýšili na 2:0 z hokejky Jana Solaře po přihrávce Matěje Kašpara. Soupeř poté snížil na 2:1, ale po další spolupráci Jonáše a Adama jsme pět vedli o dvě branky. Soupeř se nevzdal, dokázal v devatenácté minutě snížit. My jsme se však úspěšně dokázali ubránit i hře soupeře bez brankáře a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Druhý soupeř přicestoval z Poličky. Také s tímto soupeřem jsme dokázali držet krok, a tak branky začali padat až ve druhé polovině zápasu. Ve dvanácté minutě jsme otevřeli skóre po brance Jáchyma Jánského. Poté se však trefoval už jen soupeř a po prvním nešťastném gólu jsme dostali ještě dva a tak jsme po velkém boji prohráli 1:3. Poslední soupeř byl z Hradce Králové a musím ocenit s jak obrovskou vůlí šli kluci do utkání. Bohužel se ukázalo to, co jsme očekávali. Naši borci podlehli únavě. U míčků byli pozdě, nestíhali v osobních soubojích, ale stále bojovali a ve druhém poločase dokázali po sourozenecké souhře bratrů Jánských snížit na 1:4. Z naší strany to bylo všechno a soupeř ještě jeden gól přidal. Utkání tak skončilo 5:1. Z turnaje máme dobrý pocit, kluci odvedli své maximum, drželi se soupeři krok a svými výkony dali velký příslib do dalších turnajů. Chtěl bych pochválit Jonáše Jánského za hru v poli, protože jinak skvěle chytá za tým přípravky. PS: píšu hoši a borci atd., ale samozřejmě chválím i Emu Linhartovou.“

Tomáš Hájek (HC Jestřábi Přelouč):Turnaj MŽ konaný na našem domovském hřišti hodnotíme velmi pozitivně. Nejen proto, že jsme jej oproti turnaji ve Svitavách, ze kterého jsme se museli ze zdravotních důvodů odhlásit, odehráli, ale zejména pro styl, jakým jsme se na turnaji prezentovali. Byl to pro nás vlastně druhý turnaj sezóny, přičemž ten první v Hradci Králové se nám hrubě nepovedl a v Hradci jsme všechna utkání vlastní ustrašeností a pasivitou prohráli. Přeloučský turnaj poznamenaný vládními omezeními se pro nás herně nesl ve zcela jiném duchu. Ve všech třech utkáních jsme se snažili být aktivní a dá se říci, že se nám to celkem dařilo. Porazili jsme o gól ve vyrovnaných utkáních Ježky z Heřmanova Městce a Liberec. Ve třetím utkání se nám podařilo přehrát Alfu Pardubice. Všichni hráči odehráli celý turnaj ve vysokém tempu a za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Jsme rádi, že snad sami pochopili, že k hezkému pocitu z vítězství vede jen poctivá práce na tréninku. Bohužel si opět nějaký čas nezahrajeme, a tak chci všem zúčastněným popřát pevné zdraví a dobrou vůli k překonání nastalých obtíží.“

TJ Sršni Svitavy:V neděli se hrál 3. turnaj přeboru mladších žáků. Náš tým se vydal do Pardubických Polabin, kde se utkal s týmy HBC Autosklo H.A.K. a TJ Lokomotiva Česká Třebová. S oběma týmy jsme si zahráli dvakrát. Ze čtyřech zápasů jsme si odvezli čtyři výhry. Je na místě, že radost to byla obrovská a našim Sršňům za to patří velké díky. Je nutno podotknout, že naši soupeři nám nic nadali zadarmo. Pořád je co zlepšovat. Celému týmu děkujeme za předvedený výkon. Je nám líto, že se turnaje nemohl zúčastnit Sršní Fun klub a podpořit nás při hře.“