Vyšší ligy

Svítkov vyřadil ze čtvrtfinále 1. Ligy Suchdol! Jak se na semifinále proti Poličce těší Matěj Kábrt?

Prvoligovému Svítkovu se podařilo postoupit do semifinále 1. Ligy přes jihočeský Suchdol, který jej v minulém roce porazil ve finále. Pardubickým protivníkem za postupem do Extraligy v semifinále bude poličská Kometa. Jak se na toto střetnutí těší Matěj Kábrt? Který celek bude mít navrch?

Pro mě osobně byly těžší zápasy v Suchdole

Matěji, vy jste se Svítkovem dokázali postoupit do semifinále 1. Ligy! Jak Vás to těší? V týmu musí panovat dobrá nálada.

Určitě mě to těší, že jsme postoupili do semifinále přes Suchdol, který není lehký soupeř. Díky tomu, že jsme porazili takto v sérii Suchdol, panuje výborná atmosféra v týmu.

Ve čtvrtfinále jste porazili jihočeský Suchdol. Na hřišti soupeře jste dokázali první zápas jednoznačně vyhrát, ale ten druhý jste prohráli. Jaké byly zápasy v Suchdole?

Pro mě osobně byly těžší zápasy v Suchdole, kde nejste na domácí půdě a nevíte, co máte čekat první zápas.

Na domácím hřišti jste však excelovali a Suchdol jste přímo přejeli. Který víkend byl podle Vás náročnější?

V prvním zápase jsme dominovali a k ničemu Suchdol nepouštěli. Bohužel druhý zápas jsme udělali pár chyb, které nás stály výhru.

Autor fotky: Martin Halíř. Jak si Matěj Kábrt povede se Svítkovem v semifinále proti Poličce?

Už jsem zvyklý hrát za chlapy

Vám se jako mladému hráči velmi dařilo, jak náročné je pro Váš hrát play off 1. Ligy? Nepociťujete nervozitu?

Už jsem zvyklý hrát za chlapy a každým zápasem se posouvám dál, nervozitu nepociťuju. Je to moje první play off, tak si ho chci užít nejvíc, jak to jde.

Vy jste našli skvělou formu do play off. Také se vám obohatila soupiska o hradecké hráče či hokejové tváře. Jak do týmu všichni zapadli?

Tak přišlo pár lidí, ale všichni se znají, takže všichni zapadli dobře do týmu.

Teď vás v semifinále čeká souboj s Kometou, která Vás ve čtvrtfinále, když jste na ni narazili, vždy vyřadila. Myslíte si, že se teď karta obrátí?

Já teď hraju 2. sezónu za Svítkov, takže jsem to nezažil, když se tohle stalo. Ale myslím si, že s týmem máme šanci postoupit přes Poličku.

Vy jste dokonce Poličku v sezóně dvakrát porazili. Budete chtít v této statistice zůstat? A co postup do Extraligy? Věříte v něj?

Určitě budeme chtít pokračovat v této statistice. Ještě nás čeká dlouhá cesta do extraligy, ale věřím v to, že to dotáhneme do šťastného konce a postoupíme.