Liga starších žáků

Jak bude vypadat letošní mládežnická sezóna v regionu Čechy Východ? Na hřiště vyběhnou všechny kategorie!

Východní Čechy jsou velkou baštou mládežnických týmů. Jedná se o týmy mikropřípravek až po juniorské celky. My se v tomto článku zaměříme na starší a mladší žáky či přípravky. Jak se letošní sezóna bude hrát? A jaké celky do ní naskočí?

Starší žáci budou na východě opět bojovat o finálový turnaj

Liga starších žáků bude opět velmi napjatá. Uvidíme v ní Hradec Králové, Pardubice Bílý a Modrý Tým, Přelouč, Ježky z Heřmanova Městce, Jeleny z Letohradu, českotřebovskou Lokomotivu, Sršně ze Svitav nebo obhájce titulu v celé soutěži Svítkov Stars Pardubice. Tyto celky v regionu odehrají základní část, přičemž 2 nejlepší z nich opět postoupí přímo na finálový turnaj.

Rozvíjet se budou i mladší žáci

Rozběhnou se i turnaje mladších žáků. Cílem těchto turnajů není výkon a výsledky, ale dostatečné herní vytížení mladých hráčů, aby u sportu zůstali a neustále jej posouvali. Na tom se bude podílet tým z Opočna, Piráti z Hradce Králové, HBC Pardubice svými dvěma týmy, Ježci Heřmanův Městec, Jestřábi z Přelouče, Svítkov, Letohrad a nově se ukáže i daleký HBC Liberec.

Přípravky se také nebudou nudit

Regionální svaz opět připravil soutěže i pro přípravky, minipřípravky a mikropřípravky. Na přípravky čeká 8 turnajů ve formátu 5+1, přičemž se odehrají zápasy 2x10 minut čistého času. Minipřípravka bude hrát ve formátu minihokejbalu – 3+1. Na tuto kategorii čeká 7 turnajů. Mikropřípravka bude hrát stejným formátem. Pouze však je změna v počtu hráčů, kdy na každé straně budou 3 hráči bez brankářů a bude se hrát na malé branky. V přípravkách uvidíme Piráty, HBC Pardubice, Svítkov, Přelouč, Ježky, Jeleny, Kometu a Sršně.

Připravené jsou i akce nad rámec soutěží, kdy jsou stěžejní závěrečné turnaje přípravek a minipřípravek. Poté se budou konat Open turnaje mladších žáků v zimním období, přičemž nesmíme zapomenout na Mixle pixle přípravek, které se uskuteční 20. a 21. května 2023.

Tabulka Liga starších žáků - Čechy Východ
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Pardubice -...
8 88:20 23
2.
SK Hokejbal Letohrad
8 54:31 18
3.
Ježci Heřmanův...
10 43:38 15
4.
TJ Sršni Svitavy
8 47:29 14
5.
HBC Hradec...
9 40:27 13
6.
HBC Svítkov Stars...
9 26:45 13
7.
HBC Pardubice -...
9 16:47 6
8.
HC Jestřábi...
9 22:99 3
9.
TJ Lokomotiva...
0 0:0 0