Ženy

Radka Kalousková: Předpokládám, že se mé jméno objevilo v nominaci z důvodu zkušeností z předchozích let

19letá obránkyně Letohradu v letošní sezóně ještě na hokejbalové hřiště nevběhla. I přesto ale obdržela pozvánku na první reprezentační kemp juniorek U21. Co stojí za tím, že letos nemá ještě ani jeden start na hokejbalových hřištích a proč si myslí, že právě ji trenéři nominovali na repre sraz?

Je to pro mě příležitost vrátit se na hřiště a znovu si zahrát

Ačkoliv jsme v letošní sezóně ještě neměli možnost na hokejbalových hřištích Radku Kalouskovou vidět, její jméno se objevilo v nominaci juniorské reprezentace U21. „Bohužel je to tak, že z důvodu nedostatku času, který mi bere především škola, už není skoro žádný prostor na hokejbal. Také už pro mě zkrátka nebyla kategorie, za kterou bych mohla hrát, případně s kým trénovat,“ říká 19letá odchovankyně letohradského hokejbalu.

Tato nominace pro ni přesto znamená hodně a bude se chtít o své místo v reprezentaci porvat: „Moc si toho vážím. Je to pro mě příležitost vrátit se na hřiště a znovu si zahrát. Konkurence je velká. Nicméně bych se samozřejmě ráda na MS v Liberci probojovala.“

Radka Kalousková z Letohradu bude bojovat o MSJ 2023 v Liberci. Zdroj fotky: Archiv Radky Kalousková.

Pozvánku do reprezentace podle jejích slov nečekala. Navzdory tomu odtajnila, proč si myslí, že právě ona obdržela pozvánku na reprezentační sraz. „Upřímně jsem nad pozvánkou do reprezentace juniorek nepřemýšlela, proto jsem ji neočekávala. Už jsem se v minulosti zúčastnila několika reprezentačních kempů. Byla jsem i na pár turnajích, kde jsem měla možnost zahrát si s výbornými hráčkami. Předpokládám, že důvodem toho, že se mé jméno objevilo v nominaci, je nejspíš zkušenost z předchozích let,“ dodává obránkyně, která v předchozích letech sbírala zkušenosti s Ligou žen v dresech Kyjova i Svítkova.