K vyrovnanosti soutěže přispělo sloučení lig, má jasno přeloučský Martin Kazimír

2. Liga je v této sezóně opravdu vyrovnaná. Tomu nasvědčuje i fakt, že 7. příčka, kterou aktuálně drží Jestřábi z Přelouče, dělí od prvního místa tabulky pouhých 6 bodů! Přeloučský Martin Kazimír se nejen na toto téma rozpovídal v našem rozhovoru.

Spokojeni jsme tak na 66 %.

Na jaře odehráli Jestřábi už 3 utkání, z nichž vybojovali 6 bodů. Je zatím spokojenost s jarní částí sezóny?

Spokojeni jsme tak na 66 %. Ten jeden prohraný zápas nás mrzí, jednoznačně jsme měli udržet vedení.

Naposledy jste zvítězili v duelu proti HBC Pardubice C poměrem 5:3. Jak na tento zápas vzpomínáte?

Zápas byl spíš v pochodovém tempu z obou stran. V 1 třetině jsme dali pár gólů a zápas vypadal, že v pohodě dohrajeme. Ale druhá třetina byla spíše tréninkem oslabení, když jsme soupeře naší nedisciplinovaností dostali zbytečně do zápasu. Ve třetí třetině už jsme si to naštěstí pohlídali.

V tabulce jste na 7. pozici. Předpokládám, že jste chtěli být výš, je to tak?

V několika zápasech jsme body ztratili zbytečně. Takže nás čeká ještě tuhý boj o postup.

Na první místo ale ztrácíte jen 6 bodů. Co říkáte na tu vyrovnanost celé soutěže?

Je dobře, že je soutěž více vyrovnaná. Přispělo k tomu i sloučení lig před touto sezónou. Je vidět, že jak Prachovice, tak Svitavy měly být v soutěží už dávno.

Jestřábi se musí zvednout! Dokáží to? Zdroj fotky: Archiv Martina Kazimíra.

Nesmíme nic podcenit a od začátku zápasu se soustředit

Čeká vás duel v Opatovicích. Co od něho očekáváte?

Nejdelší výjezd celé ligy (směje se). Nesmíme si hlavně splést střídačky a nejít na „domácí“. Očekávám od toho zápas s týmem, který nedá nic zadarmo, i když dle bodů to tak nevypadá. Je to houževnatý soupeř. Na konci podzimu bodoval s Letohradem a Svitavami.

S čím do tohoto utkání půjdete?

Nesmíme nic podcenit a od začátku zápasu se soustředit. Určitě půjdeme do zápasu s tím, že musíme vyhrát. Při vyrovnanosti tabulky si nemůžeme dovolit zaváhání. Nejlépe zopakovat výkon z podzimu.