Přebor přípravek

Přípravka poprvé na velkém hřišti

V České Třebové a ve Svítkově se poprvé představili přípravkáři na velkém hřišti. Pro některé velká změna, jelikož dosud hráli jen na třetinu hřiště, pro některé zase již běžná záležitost, jelikož nastupují za mladší žáky.

Ohlasy po turnaji

Česká TřebováMartinec M. (Opočno): „Za stávajícího chladného počasí se na našem týmu podepsala nemocnost a na turnaj jsme vyrazili v oslabené sestavě. Museli zaskočit a odehrát své první utkání dva kluci a jedna slečna z mikro-přípravky. Byl to první turnaj s přechodem na celé hřiště, a protože nemůžeme již nějakou dobu trénovat, tak jsme se s tím poprali dobře. Kluci tápali kam, a jak se postavit při vhazování a jak si hlídat hráče. Kreslení na tabulku proběhlo, ale není to jako když si to na hřišti můžeme ukázat. Výsledkově turnaj hodnotím pozitivně, dvě prohry a dvě nerozhodná utkání jsme ani neočekávali, když jsme vyrazili v takové oslabené sestavě. Jen mě překvapili hráči Hradce Králové, jak se nesportovně chovali k soupeři. Chápu, že radost z gólu je veliká, ale bavit se na střídačce o tom, jak jsou kluci neschopní a že by to ani neměli hrát a že stojí za h.... to mě docela zklamalo. Je to věc nás dospělých, jak děti povedeme. Jinak byl turnaj nádherný a za to děkuji pořadatelům. Teď hurá na zimní přestávku a pilovat fyzičku v tělocvičně. Klukům děkuji za super výkony a rodičům za fandění.“

Pospíšil A. (Hradec Králové): „V České Třebové jsme nastoupili se třemi kompletními pěticemi, což bylo první, co nás trenéry potěšilo - zájem a přístup hráčů. V přípravě jsme se pečlivě věnovali nácviku hry na velkém hřišti, aby si i kluci ročníku 2010 a 2011, pro které se jednalo o první pětkový turnaj, zvykli na pohyb ve svém prostoru. Vyplatilo se, hráči nás mile překvapili, podali velmi spolehlivé výkony a turnaj můžeme hodnotit jako úspěšný. Máme na čem stavět a těšíme se na jarní boje. Nutno také připomenout skvělou podporu rodičů během celého turnaje. Děkujeme ! :-)“

SvítkovPelcman T. (Svítkova): „Naše družstvo nastoupilo poprvé do turnaje 5+1, a na začátku turnaje nám tato změna dělala problémy. Ovšem turnaj byl dlouhý a byl čas si hráči vysvětlit hodně situací, které se na "velkém" hřišti řeší jinak. A možná i díky tomu se nám poslední dva zápasy vydařili mnohem více. Na jaro dotrénujeme nedostatky a budeme lépe připraveni. Všem hráčům, trenérům, vedoucím a fanouškům Svítkova, ale i ostatních týmů děkujeme za výkony, fandění a komunikaci v celé podzimní části. Budeme se těšit na jarní část.“

Šulc J. (Ježci): „Poslední turnaj přípravek se odehrál na hřišti Svítkova, kde si kluci zahráli konečně na celé hřiště. Hráči, kromě čtyř + brankáře, kteří už pravidelně nastupují i za mladší žáky, se pomalu seznamovali s podstatně větším prostorem a hlavně pravidly. Nemalé problémy jsme měli hlavně při střídáních, kde by kluci vydrželi na hřišti i celých 10 min. a vůbec jim nevadilo, že už jenom chodili. Zapamatovat si, kdo koho střídá, taky docela oříšek. Ale jinak po fyzické stránce jsme soupeřům stačili a i v osobních soubojích se naši hráči neztratili. Mile nás překvapili svou bojovností, s kterou si vytvořili i gólové šance, ale bohužel jsme nedokázali dostat míček za brankářova záda. Ze čtyř zápasů 3 prohry a 1 vítězství. Na všem příští rok zapracujeme a budeme se snažit, aby kluky hra bavila a pravidla více vnímali. Všem hráčům patří Velký dík."