Přebor ml. žáků

Přebor MŽ zavítal ve druhém kole do Poličky a do Svitav

Přebor MŽ – V neděli 27.9.2020 se odehrálo druhé kolo nové sezony Přeboru mladších žáků na hokejbalovém hřišti v Poličce, kde se domácí tým utkal s Piráty, Svítkovem a Autosklem. Do Svitav přijel změřit své síly s domácími tým Kohoutů, Liberce a druhého týmu Autoskla.


2.kolo Přeboru MŽ 27.9.2020 v Poličce:

SK Kometa Polička

HBC Hradec Králové 1988

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“


2.kolo Přeboru MŽ 27.9.2020 ve Svitavách:

TJ Sršni Svitavy

TJ Lokomotiva Česká Třebová

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“

HBC Liberec


                                                              OHLASY PO UTKÁNÍ


Jaroslav Badzik (TJ Lokomotiva Česká Třebová):Do Svitav jsme odjeli nejen díky nemocem pouze s devíti hráči do pole. V úvodním zápase nás domácí Sršni dokonale vyškolili ve všech dovednostech, především v první polovině. O přestávce jsme udělali několik změn v sestavě a výkonu to prospělo. V dalších dvou utkáních jsme už dokázali lépe zakončovat naše šance a po bojích jsme urvaly dvě výhry. V závěrečném duelu s Libercem jsme o výsledek bojovali do poslední vteřiny. Jsme rádi, že jsme si i v této divné době mohli zahrát a oceňujeme "liberecké lišky", že také v malém počtu vážili tak dalekou cestu na turnaj. Hodně zdraví všem...“

Vratislav Novák (HBC Hradec Králové 1988):První zápas na turnaji jsme začínali s Poličkou. Většinu část zápasu Polička hrála v našem obraném pásmu, a my jsme hráli na rychlé brejky. Jediný gól padl dvacet sekund před koncem zápasu a vyhráli domácí Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Svítkovu. Po první třetině jsme vedli 2-1 a nakonec si kluci zastříleli a vyhráli jsme 7-1. Třetí zápas se nám vůbec nepovedl proti Pardubicím. U všeho jsme byli pozdě a Pardubice zaslouženě vyhráli. Klukům za zápasy děkuji i rodičům kteří nám fandili.“

TJ Sršni Svitavy: "Dne 27.9.2020 Náš tým pořádal 2.turnaj této sezóny v kategorii Mladších žáků. Ve Svitavách jsme přivítali 3 týmy. Lokomotivu z České Třebové, modrý tým Pardubického Autoskla a Lišky z dalekého Liberce. Sršni na domácí půdě předváděli skvělou hru. Z třech odehraných zápasů získali 3 výhry. Sršni nastříleli neuvěřitelných 17 gólů a pouze 1x inkasovali. Děkujeme našim hráčům za předvedené výkony. Díky patří i přítomným fanouškům."

Bronislav Solař (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice):Mladší žáci se v neděli 27. 9. představili na dalším turnaji Východočeského přeboru v Poličce. Naše sestava byla opět více než polovina hráčů z přípravky. Přestože jsme všechny zápasy prohráli všichni hráči se každým zápasem zlepšovali a domů jsme odjížděli se spoustou nových zkušeností ve hře na celé hřiště. Jediný gól vstřelil Matěj Kašpar. Celý tým se již těší na nadcházející turnaj, kde uplatníme nabyté zkušenosti z tohoto turnaje i z tréninků.“


                                                          OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM KOLEM


1.kolo Přeboru MŽ 13.9.2020 v Hradci Králové:

HBC Hradec Králové 1988

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“

HC Jestřábi Přelouč

TJ Lokomotiva Česká Třebová

HBC Liberec


1.kolo Přeboru MŽ 13.9.2020 v Polabinách:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

SK Kometa Polička

Heřmanův Městec

TJ Sršni Svitavy


Vratislav Novák (HBC Hradec Králové 1988):Nedělní první turnaj mladších žáků se konal na domovském hřišti v Hradci Králové. Na naše družstvo čekala 4 družstva soupeřů včetně novinky letošní sezóny v podobě libereckých Lišek. Pod vedením trenéra Vratislava Nováka kluci od první chvíle bojovali a nedávali soupeřům příliš možností. To se odrazilo i na konečném výsledku. Domácí tým si odnáší vítězství!“


Jaroslav Badzik (TJ Lokomotiva Česká Třebová): "Na první soutěžní turnaj mladších žáků jsme vyjeli do Hradce s dvojící Snitilých v brance a premiéru po zisku trenérské licence na střídačce měl i senior. Někteří z nás měli ještě v hlavě loňskou premiéru v Přelouči, ale naštěstí respekt po první polovině 0:0 byl ten tam. Po první brance přišly další a zrodilo se důležité vítězství pro naši psychiku. Druhé utkání s Autosklem jsme hned v úvodní minutě oslavili brankou. A jak se některým mohlo zdát s přibývajícími míčky v hostující síti za jednoznačně vyhrané utkání. Naštěstí jsme zůstaly na zemi, když soupeř začal naše vedení v druhé polovině dotahovat. Do závěrečného hvizdu nového rozhodčího Honzy Orlicha jsme týmovým výkonem vedení dokázali udržet. Třetí duel s domácím týmem nás z malého obláčku vrátil tvrdě na zem. Všude jsme byli o krok později a soupeř měl více ze hry na každém metru hřiště. Bojovali jsme do závěrečné sirény a za to patří všem velký dík. Podařený vstup do nové sezony a trenérská premiéra byla úspěšná. Díky všem čeká nás ještě hodně práce…“


TJ Sršni Svitavy: V neděli jsme vyrazili na první turnaj do Pardubických Polabin. Zde jsme odehráli celkem tři zápasy. V prvním zápase jsme si svým výkonem opravdu zasloužili prohru. Na hráčích byla vidět ospalost a jakoby, viděli míček s hokejkou poprvé. Po promluvě trenéra a vysvětlení situace, se Sršni vrhli do druhého zápasu s úplně jinou hrou. Sice nás soupeř znova porazil, ale hratelně jsme se posunuli markantně kupředu. Jako kdyby Sršni cítili že výhra musí přijít a k závěrečnému zápasu přistoupili zodpovědně. S výhrou v posledním zápase a pocitem dobře odvedené práce jsme se vydali zpět k domovům. V tomto turnaji měl svoji premiéru i hráč z kategorie minipřípravky. Je pochopitelné že jeho zkušenosti a fyzická výkonnost nejsou na úrovni spoluhráčů této kategorie, ale své úlohy se chopil skvěle a za výkon který předvedl mu musíme poděkovat. Jen tak dál. Děkujeme všem hráčům a fanouškům za podporu.“


Leoš Vlašič (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice):Musím pochválit výkon týmu. Přes nepříznivé výsledky hráči předvedli velkou bojovnost a to jak nepočetní mladší žáci tak přípravkáři. Kluci toho spolu letos určitě odehrají hodně.“