Přebor mladších žáků

Páté kolo Přeboru mladších žáků uzavřelo podzimní část

Přebor MŽ – V neděli 3.11.2019 se odehrálo páté a zároveň poslední kolo podzimní části soutěže Přeboru mladších žáků na hokejbalovém hřišti v Hradci Králové, v Heřmanově Městci a v České Třebové.

5. kolo Přeboru MŽ 3.11.2019 v Hradci Králové:HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“
TJ Sršni Svitavy
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

5. kolo Přeboru MŽ 3.11.2019 v Heřmanově Městci:HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“
SK Hokejbal Letohrad
HBC Rangers Opočno

5. kolo Přeboru MŽ 3.11.2019 v České Třebové:SK Kometa Polička
HC Jestřábi Přelouč

OHLASY PO UTKÁNÍ

Jaroslav Badzik (TJ Lokomotiva Česká Třebová): „Závěrečný turnaj mladších žáků pro nás nezačal úplně nejlépe co mohlo se postupně po...nefungovala časomíra, rozhodčí měli zpoždění apod. Ale postupem času se nejen zlepšovalo počasí i teplo od kamen, ale i naše hra. Vše se zvládalo díky skvělým mladým trenérům mládeže od časomíry přes činnost s týmem na střídačce až na bufet, který padl na mě. (dva vyhořelé toustovače v jednom dni docela síla). Ale kdo by to řešil, když po turnajovém debaklu v Přelouči, první vstřelené brance díky Štěpánovi ve svitavské hale. Dokázal "Verny" na střídačce, dokonale namotivovat své svěřence k zisku prvního bodu. A v nájezdech proti Přelouči ještě rozkřesat po brankách Zahálky a Třasáka jiskřičku naděje. Ale ani skvělý výkon mladého brankáře z rodu Snítilých nestačil na ten druhý. Všem od časomíry počínaje po posledního hráče musím a rád děkuji za přístup a výkon do poslední minuty. Těšíme se na jaro a další skvělé zápasy."

Michal Mareček a Jiří Šulc (Ježci Heřmanův Městec): „Poslední turnaj MŽ v podzimní části sezóny. Po předešlých turnajích kdy se nám nedařilo, přišlo zlepšení. Herní projev se o mnoho zlepšil a hlavně jsme začali dodržovat a plnit to na čem jsme v trénincích dost pracovali. Přestože jsme první utkání prohráli, soupeře jsme přehrávali a jasně přestříleli, ale i ty nejvyloženější šance neproměnili a soupeř nás trestal z bleskových situací, což nás provázelo celý turnaj. V každém utkání kolem dvaceti střel na soupeřovu branku a jen pět vstřelených gólů. I když nám to stačilo v dalších dvou utkání na vítězství. Při množství šancí bychom měli vstřelit více branek. Přesto však patří dík hráčům za zlepšení hry jako celku oproti předešlým turnajům.“

Libor Ondra (TJ Sršni Svitavy): „Poslední podzimní kolo Přeboru mladších žáků jsme odehráli v Hradci Králové. V prvních dvou zápasech se Svítkovem a Pardubicemi – modrý tým nenavázali naši hráči na výkony z minulých turnajů, hůře se přizpůsobovali kluzkému povrchu což se projevilo do výsledků těchto zápasů. V posledním zápase s domácím soupeřem došlo z naší strany ke zlepšení hry především v prvním poločase. Nepříjemným momentem bylo zranění naší kapitánky, podle našeho názoru nevlastní vinou. Po tomto incidentu soupeř utkání se štěstím otočil.“

Vratislav Novák (HBC Hradec Králové 1988): „Domácí turnaj mladších žáků vyšel na domácím hřišti výborně. První zápas jsme odehráli proti Pardubicím. První i druhá třetina byla dobrá a zápas jsme vyhráli. Do druhého zápasu jsme nastoupily proti Svitkovu. Zápas se hrál nahoru dolů a po první třetině jsme prohrávali o gól. Druhou třetinu kluci zabrali a zápas otočili až na samostatné nájezdy. Při nájezdech nám přálo štěstí a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Třetí zápas jsme hráli proti Svitavám a po první třetině jsme prohrávali o gól. O přestávce jsme museli klukům domluvit. Druhá třetina byla podle našich představ. Většinou se hrálo v obranném pásmu soupeře, a přišli i góly, kde jsme zápas otočily a vyhráli. Klukům za zápasy děkuji i rodičům, kteří nám fandili.“

Mojmír Martinec (HBC Rangers Opočno): „V neděli jsme odjeli do Heřmanova Městce na poslední kolo zápasů mladších žáků. Jezdíme stále se stejnou sestavou, ale tentokrát se nám nedařilo. Všechny tři zápasy jsme bohužel prohráli. Hra neodpovídala naším představám. Prohráli jsme kvůli našim chybám a byli jsme málo důrazní před naší brankou. Máme však před sebou zimní přestávku, abychom potrénovali a na jaře zlepšili naši hru. Děkuji rodičům za podporu a organizátorům za super turnaj. Jen škoda, že neměli otevřený stánek s občerstvením.“

Petra Marková (SK Hokejbal Letohrad): „V neděli 3. 11. jsme vyrazili na poslední turnaj mladších žáků do Heřmanova Městce. První zápas pro nás dopadl na výbornou, kdy se nám podařilo porazit Opočno 2:0. Hráči byli po výhře dobře naladěni a bylo to vidět i na hřišti, kdy s velkým odhodláním nastoupili proti pardubickým Autosklářům. Po dvaceti minutách hry svítil na časomíře výsledek 2:0, opět v náš prospěch. Po hodinové pauze nás čekal boj proti domácím "Ježkům". Tentokrát se nám střelecky nedařilo. I v posledním zápase byl výsledek 2:0, radost ale byla na straně domácích. Myslím, že jsme podzimní sezónu zakončili s dobrým výsledkem, samozřejmě budeme formu ladit i v zimní přestávce, aby těch radostných konců bylo víc.“

Leoš Vlašič (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice): „V Hradci Králové se hrál poslední turnaj podzimní části východočeského přeboru mladších žáků. Narazili jsme na domácí Hradec Králové, Svitavy a Modré Autoskláře. Svitavy jsme přestříleli 21:5. Kluci začali zápas s chutí a jejich hře nebylo co vytknout jediné co nás trápilo byla efektivita zakončení. Soupeř se na útočnou polovinu dostával jen sporadicky a tak Jonáš Jánský vychytal nulu. Útočné hroty Martínek – Korec se opět prosadili k radosti celého týmu. Hradec byl o poznání těžší soupeř. První půlka skončila bez branek. Soupeř hrál ze zajištěné obrany a v útoku nám kombinační hrou působil velké problémy. Ve druhé půlce nám Hradec vstřelil branku na kterou jsme dokázali odpovědět a dokonce jsme šli brankou Tomáše Koudeli do vedení. Hradec bohužel minutu a čtyřicet vteřin před koncem vyrovnal. V samostatných nájezdech jsme nenašli na soupeřova gólmana recept a tak jsme nájezdy prohráli. Opět nás velmi trápila produktivita, protože jsme soupeře přestříleli 23:11. Tradiční rival s námi sehrál vyrovnanou partii a patří mu uznání. Naši útočníci měli opět trochu rozhozenou mušku našich 21 střel oproti 8 sklářským nám stačilo pouze na 3 branky. První branku zápasu krásnou střelou vsítil Vojtěch Koudela. Skáři dokázali odpovědět za 37 vteřin. Do druhé půle se šlo za vyrovnaného stavu. Lepší začátek měli Skláři, když vstřelili v první minutě branku. Tým se však s prohrou nechtěl smířit a začal na soupeře tlačit a ten v 16 minutě kapituloval. Vyrovnání Lukášem Korcem tým nastartovalo, a když Lukáš přidal v závěru ještě jeden gól, začali jsme věřit, že zápas dotáhneme do úspěšného konce. Chtěli bychom klukům poděkovat za pěkný výkon a už se těšíme na jaro.“

Trenéři (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“): „V neděli 3.11.2019 jsme odehráli poslední turnaje podzimní části. Jeden v Hradci Králové a druhý v Heřmanově Městci. I přes nějaké nedostatky ve hře jsme první utkání dovedli do vítězného konce. Protože se nám první zápasy nedaří, vítězství se zdálo být dobrým odrazovým můstkem. Bohužel opak byl pravdou. Již při před zápasové přípravě bylo znát, že to hráči berou na lehkou váhu. Ve stejném duchu se nesl celý zápas. Hráči byli všude pozdě a i rozebírání hráčů v obranném pásmu bylo špatné. Musím říci, že po zásluze prohráli. Před dalším zápasem, jsme jim připomněli, že tato sestava bude nastupovat celou jarní část a, že nikdo ze starších hráčů jim nebude chodit pomáhat vyhrávat. Připomenuli jsme jim, že všichni umí hrát hokejbal, jen to musí ukázat. Poslední zápas přinesl brankové hody z obou stran. K vidění byly vidět pěkné kombinační akce. Šťastnější byl náš tým. Celkově jsme měli z turnaje pocit, že se hráči těší na pauzu. Zdálo se nám, že myšlenkově se toulají úplně mimo hřiště.“

Trenéři (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“): „V prvním zápase nás prověřil domácí tým, soupeře jsme od začátku zatlačili, ale bohužel jsme nedokázali využít žádnou ze šancí. Soupeř nás za to potrestal prvním gólem, obdržený gól nás srazil do kolen a hra se vyrovnala. Soupeři jsme dávali na hřišti hodně prostoru a času. V druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, šancí bylo strašně moc, ale stejně jako v prvním poločase jsme obdrželi gól z rychlého brejku soupeře a během minutky další gól a o zápase bylo rozhodnuto. V dalším zápase na nás čekali Sršni. Udělali jsme pár změn v sestavě a od první vhozené buly bylo vidět velké odhodlání celého našeho týmu, že chtějí napravit špatný dojem z prvního zápasu. První velkou šanci jsme dali soupeři, naštěstí soupeř pouze orazítkoval spojnici naší branky. Soupeře jsme potom zavřeli v jeho obraném pásmu a tentokrát se nám podařilo rychle vsítit první gól. Skóre se postupně navyšovalo. Celý zápas vypadal úplně jinak než ten první, byly vidět pěkné kombinace, dobré bránění a velká chuť dávat góly. V posledním zápase nás čekal soupeř ze Svítkova. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, Svítkovu se podařilo dát první gól. Naše hráče to tentokrát nezlomilo a skóre se nám podařilo obrátit a dlouho jsme potom vedli 2:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hráči s vidinou vítězství trochu polevili a to se nám vymstilo. Obdrželi jsme dva slepené góly a s výsledkem jsme již nedokázali nic udělat. S výkonem na turnaji jsme nebyli tentokrát úplně spokojeni, neřešíme výsledky, ale předvedenou hru a ta tentokrát se v prvním zápase a v závěru posledního zápasu se nám úplně nelíbila. Hodně hráčů tentokrát neukázalo, co se umí. Přes zimu budou muset méně zkušení hráči na sobě začít víc pracovat a to nejen na trénincích, ale vzít si hokejku doma a jít si zahrát, zastřílet ven a trochu víc trénovat. Zkušenější hráči, kteří nastupují již za starší žáky, nemohou pokaždé zápasy odtáhnout sami.“