Vrtačky asfalt uhájily vysoko. Jeleni a Jestřábi nečekaně padli

Odehraná čtveřice zápasů z 11. a 12. listopadu 2023 přinesla mnoho překvapení. Například Svítkov udolal Jeleny a Přelouč doma prohrála s Prachovicemi. Co za tím stojí? Více informací níže v reportáži.

Chlumec nedal béčku Pardubic šanci

HbC Chlumec nad Cidlinou – HBC Pardubice B 5:1 (2:0,3:1,0:0)

Jasná převaha domácího celku byla vidět v první třetině. Chára otevíral skóre ve 4. minutě z přesilové hry, přičemž se ve stejné situaci trefil ještě v čase 11:40. Padubice B si zápas prohrály v 17. minutě, v níž dvakrát inkasovaly. Naději vykřesal Veselík, ale Skřivánek pečetil výhru třetím přesilovkovým gólem. Třetí třetina byla bez branek.

Sršni Pirátům vzdorovali

HBC Hradec Králové 1988 B – TJ Sršni Svitavy 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Svitavy svého soka dokonce přestřílely, ale bylo to k ničemu. Piráti svému soupeři ukázali produktivitu, a to velmi trpělivě. Po první třetině vedli po gólu v početní výhodě. Na začátku druhé třetiny odskočili ještě o jednu branku. Neubauer snižoval v čase 30:56, ale Jiří Rytíř zkušeně dával třetí gól 49 vteřin před koncem.

Prachovice přehrály Přelouč na jejím hřišti

HC Jestřábi Přelouč – SK Prachovice 2:4 (0:1,1:2,1:1)

Velmi střelecké utkání – 33:37 na střely. Začalo velmi opatrně, ale přeci jenom v první třetině gól padl. Radoval se Novák. Velkou ránu Jestřábi dostlai v 18. minutě, kdy za sebou dvakrát inkasovali. Stav 1:4 ve třetí třetině mírnil jenom Kazimír.

Osm branek v duelu Stars a Jelenů

HBC Svítkov Stars Pardubice B – SK Jeleni Letohrad B 5:3 (2:1,2:0,1:2)

Pavlíček otevřel skóre, na což zareagoval v přesilové hře Krejsa. I tak vedli domácí borci po první třetině o jednu branku. Svítkov ale v prostředním dějství využil dvě přesilové hry a bylo téměř po zápase. Poslední naději vykřesal Lux v oslabení, ale ani gól na 5:3 nepomohl.